ANA MENÜ
 
MAKALE VE YAZILAR
Başyazı - Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ
Üzülerek ifade edelim ki, modern zamanlarda Batı toplumlarında ortaya çıkan ve dilimize “evsizler” olarak tercüme edilen sosyal yara İslam toplumlarına da sirayet etmiştir.
İnancı Hayata Taşımak - Ümit ÇİMEN
Allah’a çağıran, salih amel işleyen ve “Kuşkusuz ben Müslümanlardanım” diyenden daha güzel sözlü kimdir?
 
 
Uğur Mumcu Yunus Emre Camii Açılışı Ve Kur’an Ziyafeti
Açılış törenine İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mustafa ÇAĞRICI, Kartal Müftüsü Ümit ÇİMEN, İlçemizin Siyasi, İdari temsilcileri ile vatandaşlar katıldı

                 Uğur Mumcu Mahallesinde 2006 yılında inşaatına başlanan Uğur Mumcu Yunus Emre Camii törenle açıldı. Açılış törenine İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mustafa ÇAĞRICI, Kartal Müftüsü Ümit ÇİMEN, İlçemizin Siyasi, İdari temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.


                Tören Mehterân gösterisi ile başladı. Daha sonra, sunuculuğunu TV programcısı Mustafa Efe’nin yaptığı Cami içi programına geçildi. Doç. Dr. Fatih Çollak başta olmak üzere Fatih Okumuş, Kerim Öztürk, Bünyamin Topçuoğlu, Sefa Taşkesenlioğlu, Mansur Sağır ve Yunus Emre Camii imam hatibi Mehmet Pervane’nin tilavet ettikleri Kur’ân ziyafetiyle devam eden programda; ilçe Müftümüz Ümit ÇİMEN’in açılış konuşmasından sonra bir konuşma yapan İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mustafa ÇAĞRICI, camilerin önemi ve İslam medeniyetindeki belirleyici konumunu vurgulayan bir konuşmanın ardından, mahalle halkına ve cemaate, böylesine güzel bir eserin yapımına katkı sağladıkları için teşekkür etti.


              Caminin asıl güzelliğinin ise cemaat olduğunu belirten İl Müftümüz, din görevlilerini ve dernek üyelerini de kutladı.
 
17 Nisan 2014 İSTANBUL,  02:46:55
BİLGİLENDİRME
Anasayfa | Mevzuat | Web Kütüphanesi | Site Haritası | Bize Ulaşın| Webmaster

Cevizli Mah. Mustafa Kemal Cd. No:9/2 (Kavaklı Camii Yanı) 34865 Kartal / İSTANBUL Tel: 0216 473 38 50 - 0216 488 96 72 Fax: 0216 353 96 81